TRABZON HURMASI

Trabzon Hurması Kurusu - Doğanın Sizlere Sunduğu Lezzetli Dost

Sindirim sisteminizin kurtarıcısı burada! Denizli'mizin bereketli topraklarından sizlere özel olarak getirdik...

Trabzon hurması, son yıllarda taptaze turuncu rengi, eşsiz tadı ve zengin içeriğiyle göz dolduruyor. Bu meyvenin kıymeti, içerdiği zengin antioksidan ve fenolik bileşikler sayesinde artık daha iyi anlaşılıyor.

Bu harika meyvenin anavatanı Çin. Oradan Japonya'ya, ardından da dünyanın dört bir yanına yayılmış. Ülkemize geldiğinde ise Trabzon kentimiz üzerinden tüm illerimize dağılmış ve bu sebeple de "Trabzon Hurması" adını almış. Farklı yerlerde Hurma, Amme, Aşılı Uvaz, Rus Hurması, Japon Hurması, Batum Hurması, Laz Hurması, hatta Cennet Meyvesi gibi birçok isimle anılıyor.

Ancak bu meyve sadece lezzetiyle değil, sağlık yararlarıyla da adından söz ettiriyor. Son araştırmalar, Trabzon hurmasının kolesterolü ve tansiyonu düşürdüğünü, bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve hatta sindirim rahatsızlıklarına ve kansere karşı koruma sağladığını gösteriyor.Trabzon Hurması - Kışa Hazırlığın En Lezzetli Yolu

Trabzon hurması meyveleri, sadece taze olarak değil, kurutularak ve dondurularak da sofralarımızda yer buluyor. Özellikle Uzak Doğu'da, buruk bir lezzete sahip olan ve taze tüketim için pek de uygun olmayan bu meyveler, kurutularak değerlendiriliyor.

Ama bu sadece kurutma ile sınırlı değil. Meyveler dondurularak, kış aylarında da lezzetlerini koruyor. Ancak unutmamanız gereken bir şey var: Eğer Trabzon hurmasını dondurmayı planlıyorsanız, tam anlamıyla olgunlaşmış olmalarına dikkat edin. Çünkü olgunlaşmamış hurmalar, oldukça buruk bir tada sahip olabiliyor.

Peki ya dondurulmuş Trabzon hurmasını nasıl değerlendiriyoruz? Meyveler püre haline getirilip donduruluyor ve bu püre, marmelat, jöle, nektar, kek, sos, dondurma, krema ve muhallebi yapımında başrol oynuyor.

- Merak edenler için: Kurutulmuş Trabzon hurmasının faydalarını keşfedin >


Trabzon Hurması - Doğanın Sizlere Sunduğu Eşsiz Lezzet ve Sağlık

Bu harika meyvenin temelde iki farklı tipi bulunuyor:

    Buruk Olanlar: Bu tür, hasat edildiğinde buruk bir lezzete sahip. Ancak doğru şekilde olgunlaştırıldığında bu burukluk kayboluyor ve lezzetli bir atıştırmalık haline geliyor.
    Buruk Olmayanlar: Bunlar, hasat edildiği anda bile taze ve lezzetli. Hemen tüketebilirsiniz.

Trabzon hurmasının sunduğu lezzetin yanı sıra A ve E vitaminleriyle dolu olduğunu biliyor muydunuz? Hem besleyici hem de düşük kalorili olması, bu meyveyi günlük beslenmemizde vazgeçilmez kılıyor. Ayrıca, doğada yetişen tiplerin besin değeri, kültür çeşitlerine göre daha da yüksek.

Buruk olmayan çeşitler taze iken hemen yenilebilirken, buruk olanlar doğru şekilde olgunlaştırıldığında veya farklı yöntemlerle işlendikten sonra tüketilebiliyor.

Sağlık açısından baktığımızda, Trabzon hurmasının kalp-damar ve sindirim sistemi hastalıklarına iyi geldiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı koruyucu olduğu biliniyor. Aynı zamanda kanser gibi hastalıklardan korunmada da oldukça etkili.

Bu meyvenin içerisinde bulunan lifler, sindirim sisteminizin dostu! Her ne kadar sindirilemeseler de, sindirimin düzenli çalışmasına katkıda bulunuyorlar. Sağlıklı bir yaşam için her gün en az 30g diyet lifi tüketmeniz öneriliyor.

Son olarak, Trabzon hurması antioksidanlarca zengin bir meyve. A, C ve E vitaminleri ile selenyum ve manganez mineralleri bu meyveyi antioksidanlarla dolu bir hazineye dönüştürüyor.
Sevgili Dostlarımız,

Sunmuş olduğumuz Trabzon hurması kurularıyla ilgili bazı özel bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz:

    Her bir Trabzon hurmasını sevgiyle, tamamen el emeğiyle topluyor ve soyuyoruz.

    Hurmalarımızı özellikle kurutmaya uygun olanlarından seçerek hazırlıyoruz.

    Ve en güzeli, Trabzon hurmalarımızı doğal güneş ışığında kurutarak lezzetini en üst seviyede tutuyoruz!

    Başlangıç sayfamızda da belirttiğimiz üzere 'bir fabrikamız yok'. Trabzon hurmalarımız başta olmak üzere tüm ürünlerimiz tamamen doğal, el yapımı ve %100 katkısızdır. Sizlerden aldığımız olumlu geri dönüşler, bizim için büyük bir motivasyon kaynağı. Bu güzel yorumlarınız için kalpten teşekkür ederiz.


Tel : 0 551 211 77 08


-----


1 kg doğal tarhana

1 kg doğal tarhana

Merhaba,Tarhana sayfamıza hoş geldiniz.Satışını yaptığımız bütün ürünler gibi "tarhanamızda" %100 ke..

0,00 TL

1 kg haşhaş ezmesi

1 kg haşhaş ezmesi

Merhaba  Haşhaş (afyon) ezmesi ürün sayfamıza hoş geldiniz.*Önemi not: Haşhaş tamamen "devlet k..

0,00 TL

1 kg Pul biber

1 kg Pul biber

Merhaba  Pul biber ve toz biber sayfamıza hoş geldiniz.Değerli ziyaretcimiz, Satışını yaptığımı..

0,00 TL

1 kg susam ezmesi

1 kg susam ezmesi

Merhaba  Susam ezmesi sayfamıza hoş geldiniz.25 yıldır tamamen kendi imalatımız olan  ve i..

0,00 TL

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)