SUSAM EZMESİ

Değeri müşterimiz Merhaba

Susam ve Susam ezmesi safyamıza hoş geldiniz.

Sağlıklı hayata SUSAM ile başlayın.

Susam tohumları yüksek yağ içeriğine sahip olmakla birlikte, öncelikle çoklu doymamış ve tekli doymamış yağdır. Bu tohumlar, 3 yemek kaşığı başına 5 gram ile iyi bir protein kaynağı olabilir. Çok düşük glisemik indeksleri vardır, yani yedikten sonra kan şekeri seviyesinde bir artışa neden olmazlar.Susam tohumları mineral bakımından zengindir; mükemmel bir bakır kaynağı ve çok iyi bir kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, molibden, fosfor, selenyum ve B1 vitamini kaynağıdır.

Diğer bitkilerde bulunmayan iki çeşit faydalı lignan lifi vardır. Üç yemek kaşığı susam tohumu 3,5 gram lif sağlar (günlük alım miktarının yüzde 12'si). Bu lif sadece sindirim sağlığı için iyi değildir, aynı zamanda kötü kolesterolü düşürmede de etkileri olabilir . Susam tohumu, insanlık tarafından bilinen en eski yağlı tohum mahsulü olarak kabul edilir


Susam Ezmesi - Tahin, sos, humus, soslar, soğutulmuş salatalarda kullanılan ve harika bir kalsiyum kaynağıdır.Susam ezmemiz % 100 öğütülmüş susam tohumlarından üretilir, hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Denizli, Ayfon ve Uşak ,Isparta şehirlerimizin dört bir yanından gelen, geleneksel susam tohumlarını kullanıyoruz ve Denizlide'de tamamen "susam ezmesi için " işliyoruz.

İşleme süreci tamamen kendi imkanlarımız doğrultusunda ve bilindik yollarla yapılmaktadır. Fabrikasyon değildir.Evvela yıkama işlemi ile potansiyel olarak bulunabilecek toprak ve diğer tarladan gelebilecek küçük kumlar varsa gideriliyor. Arkasından güneşte kurutularak tekrar kalite kontrol yapıyoruz. Sonra düşük ısıda kavurma yaparak ezilmeye hazır hale getiriyoruz.

Değerli müşterilerimiz, 25 yıldır sadece haşhaş , susam ve tarhana konusunda ve Denizli kaleiçi pazaryerinde siz değerli müşterilerimize en iyisini sunabilmek için çalışıyoruz. Sofranıza kadar gelen bu ürünler gerçekdende büyük titizlik, temizlik ve emek,alınteri gerektirmektedir. Hiçbişey göründüğü gibi değil, büyük çaba gerekiyor ve 25 yıldır yüzyüze yaptığımız bu faaliyetimizde ,sağolsun müşterilerimize mahçup olmadık.

Beyaz , siyah ve sarı susam çeşitleri mevcuttur. Beyazın narin bir tadı vardır ve susam isteyen tüm yemeklerde kullanılabilir. Siyah tohumlar daha zengin bir aromaya ve daha güçlü bir tada sahiptir ve en çok tercih edileni sarı renkli olandır. Bununla birlikte, siyah veya beyaz yada sarı susam tohumlarının seçimi genellikle lezzet farkından daha fazla görünüm içindir. Hangisini tercih ederseniz edin kazançlı çıkarsınız.


Not: Biz susam bitkisinin tarlada üreticisi değiliz. 25 yıldır susam ezmesi ve bu tür ürünler satmaktayız. En uygun kalitede ürünleri ağırlıklı olarak Ege bölgesi şehirlerinin yüksek rakımlı köy ve kasabalarından tedarik edip ezme işlemi yapıyoruz. Aldığınız susam ezmesinde haşhaşdan başka en ufak bi katkı maddesi yoktur .  .Susam ezmesi sanki eskilere ait fantastik bi yiyecek türü gibi yaklaşılmaktadır. Bazen adını dahi telaffuz edemediğimiz ilaçlara mağruz kalan yeni nesil gençlerimiz malesef haşhaşın,susamın,kenevir yada çörek otunun veya tarhananın tadını veya ismini dahi bilmemektedir. Normalde genç ve yetişkin bireylerin'de bu ürünleri yemeye ihtiyaçları vardır.


Değerli ziyaretcimiz bizler profesyonel web mağazası işletebilen insanlar değiliz. Dolayısıyla e-ticaret için geçerli olan ; üyelik gibi, kredi kartı gibi kapıda ödeme gibi kurye ile ürün göndermek gibi özelliklerimiz yoktur. Şehiriçi ürünü elden teslim edebiliriz. Şehirdışı ise kargo edebiliriz.


Susam ezmesi ve diğer ürünlerimizin hepsi kendi imalatımız ve aynı pazarda sattığımız fiyatlardandır. Oldukca uygundur. Diğer üreticilerle fiyat karşılaştırması yapıyor değiliz. Kendi maliyetlerimiz doğrultusunda makul fiyatlar ile satmaktayız. Ürünümüze güveniyoruz , birinci sınıf ve katkısız olmasından dolayı hem kendiniz hemde aile eşrafınızla gönül huzuru içinde tüketebilirsiniz.

Tel : 0 551 211 77 08

-----

> CENNET ELMASI KURUSU >>


1 kg doğal tarhana

1 kg doğal tarhana

Merhaba,Tarhana sayfamıza hoş geldiniz.Satışını yaptığımız bütün ürünler gibi "tarhanamızda" %100 ke..

0,00 TL

1 kg haşhaş ezmesi

1 kg haşhaş ezmesi

Merhaba  Haşhaş (afyon) ezmesi ürün sayfamıza hoş geldiniz.*Önemi not: Haşhaş tamamen "devlet k..

0,00 TL

1 kg Pul biber

1 kg Pul biber

Merhaba  Pul biber ve toz biber sayfamıza hoş geldiniz.Değerli ziyaretcimiz, Satışını yaptığımı..

0,00 TL

1 kg susam ezmesi

1 kg susam ezmesi

Merhaba  Susam ezmesi sayfamıza hoş geldiniz.25 yıldır tamamen kendi imalatımız olan  ve i..

0,00 TL

Trabzon hurması kurusu

Trabzon hurması kurusu

Trabzon hurması kurusu  Göz sağlığına birebirdir  Kanser karşıtıdır  Bağışıklığı artt..

0,00 TL

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)